Pepino Gold - Srdiečko

cena: 3.99 €

do kosika
Na sklade (39)
katalógové čislo: 
výrobca: Beran
Pepíno srdiečko .Plody sú velke majú srdcovitý tvar. Nová odroda.

Ako pestovať:

 

PEPINO – SOLANUM MURICATUM

 

Je vytrvalý bylinný ker, dosahujúci výšku až 80cm, podľa stanovišťa. Pestujeme ho cez leto vo veľkom kvetináči na balkóne alebo na záhrade. Ker je krásny v závesných kvetináčoch, obzvlášť keď je ovešaný zlatožltými plodmi. Podľa našich skúseností,  v kvetináči plodia viac než vo voľnej pôde. Ošetrovanie počas vegetácie spočíva v pravidelnej zálievke a hnojení, je nutné dbať na to, aby pôda bola stále rovnomerne vlhká, pretože v tom je základ úspešného pestovania. Vyžaduje humusovú pôdu, pravidelné prihnojovanie (1x za 14 dní) a dostatok svetla. Vytvára bohatý ker, kvety sú modrofialové, samoopelivé. Plodom je krásna bobuľa vajcovitého tvaru s lesklou šupkou. Farba plodu, ktorý sa veľmi rýchlo zväčšuje, prechádza od zelenej do žltej až žltooranžovej i s pozdĺžnymi fialovými pruhmi. Dužina je po dozretí šťavnatá, veľmi intenzívne vonia. Plody sú bohaté na vitamíny, obsahujú najviac vitamínu C. Vo voľnej pôde dosahuje plod až 1/2kg váhy. 

 

Najväčšie kvitnutie dosahuje na jar a koncom leta. Plody zbierame v plnej zrelosti, týmto svojou chuťou neporovnateľne nahradia plody k nám dovážané. 

 

Cez zimné obdobie rastlinu uchovávame na svetlom mieste, pri minimálnej zálievke a vo februári, podľa potreby prevedieme hlboký rez. Presadíme do väčšieho kvetináča a po 15 máji dáme von.